poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Warsztaty sutaszowe 30.05.2011

Warsztaty sutaszowe - "Zapoznanie z technika biżuteryjną haftu sutaszowego - wykonanie wisiorka/zawieszki." (poziom podstawowy)

Na warsztatach uczestniczki wykonują wisiorek/zawieszkę według przygotowanego wzorca. W końcowym etapie pracy próbują swoich sił w projektowanie.

O prowadzącej :
Z zawodu i zamiłowania jestem architektem krajobrazu i wnętrz. Mimo twórczego i kreatywnego życia zawodowego nadal mam potrzebę popołudniami poszukiwać innych możliwości poszerzania swojej wiedzy i umiejętności w różnych technikach twórczych.
Od najmłodszych lat zajmowałam się różnego typu rękodziełem. W młodości miałam styczność przede wszystkim z ceramiką, rysunkiem, witrażami, tkactwem artystycznym, ale i druty czy szydełko obce mi nie są. Ostatnimi laty przede wszystkim towarzyszy mi scrapbooking i tworzenie biżuterii.
Przygodę z projektowaniem biżuterii zaczęłam 6 lat temu od prostych plecionych wzorów z koralików zafascynowana możliwościami jakie dają drobne elementy, z których możne powstać niezwykła ozdoba ciesząca oczy i ujmująca duszę. Moje zabawy z biżuterią szybko przerodziły się w prawdziwą pasję i poszukiwanie nowych możliwości wyrażenia siebie. Projektuję biżuterię głównie metodami haftu koralikowego, haftu sutaszowego i wire-wrappingu. Lubię kiedy moje prace dają mi spełnienie przy wykonywaniu, a innym radość z ich posiadania, noszenia i doceniania mojej pracy.
Od 2010 roku prowadzę warsztaty z wyżej wymienionych technik biżuteryjnych. Na prowadzonych przeze mnie warsztatach dzielę się swoja wiedzą, wieloletnim doświadczeniem i przemyśleniami dotyczącymi projektowania biżuterii. Staram się przybliżać innym techniki, które dla mnie są łatwe i zrozumiałe, przekazywać wiedzę w sposób komunikatywny, pozwalający na dalszy rozwój uczestnika w wybranym przez niego kierunku.
Cały czas rozwijam i poszerzam swoja wiedzę aby móc jak najwięcej informacji Wam przekazać podczas warsztatów.
Tworzenie i projektowanie biżuterii to mój sposób na wypełnienie każdej wolnej chwili, na pewno pasja ta będzie towarzyszyła mi jeszcze długo.

Zagadnienia omawiane na kursie:
czym jest sutasz i haft sutaszowy, 3 słowa o sznurkach/tasiemkach sutaszowych - rodzaje, sposoby łączenie sznurków sutaszowych, dobór odpowiednich nic, mocowanie koralików różnego rodzaju, sposoby trzymania sznurka i ściegi w hafcie sutaszowym.

Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne do wykonania zawieszki narzędzia i materiały oraz szczegółowe instrukcje krok po kroku jak ją stworzyć. W trakcie warsztatów odpowiem również na wszystkie pytania dotyczące techniki i pomogę w rozwiązania kłopotów z haftem sutaszowym. Osoby znające technikę i próbujące już w niej swoich sił będą miały okazje się podszkolić i upewnić w kwestiach technicznych, osoby początkujące uzyskają wiedzę niezbędną do tworzenia własnych prac sutaszowych.

Osoba prowadząca :
Aleksandra Bojakowska (Calista)
Koszt kursu:
140zł/ osoba
Data kursu
: 30.05.2011
Godzina rozpoczęcia kursu:
16,00 zakończenie: 20,00
Minimalna ilość: 5
Maksymalna ilość:
7
W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały.


ZOSTAŁY JESZCZE DWA WOLNE MIEJSCA!!

Na miejscu będzie możliwość kupna sznurka sutasz (różne kolory).

Zabieramy na szkolenie ze sobą cierpliwość oraz dobry humor :)

Lokalizacja – Zblewo k. Starogardu Gdańskiego ul. Pinczyńska 82 A (woj. pomorskie)

Zgłoszenia nadsyłamy na adres biuro@libre-manufacture.pl Proszę o podanie imienia i nazwiska, numer telefonu, adres e-mail.
Jeśli nie udało Ci się zapisać wpisz się na listę rezerwową - być może ktoś zrezygnuje i będzie możliwość wzięcia udziału w szkoleniu. Proszę o podanie: imienia i nazwiska,
numeru telefonu, adresu e-mail. Zapisy można kierować na biuro@libre-manufacture.pl lub pod nr tel.: 604-406-951.


 Zapraszam serdecznie Libre Manufacture
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 Nr 43 poz. 170) wykorzystywanie autorskich pomysłów i rozwiązań do bezpośredniego kopiowanania, rozpowszechnianie zdjęć,fragmentów grafiki ze strony, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich i podlega karze przewidzianej w Kodeksie Karnym.

2 komentarze:

  1. Człowiek-orkiestra z Ciebie :) studiuję budownictwo i spotykam na swojej drodze studentów architektury, wnętrz i krajobrazu, coś w was jest, że zawsze macie jakieś twórcze hobby :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam się uczyć, poznawać nowe techniki, możliwości łączenia, tworzenia czegoś nowego daje wiele satysfakcji. Taki mały świr rękodzieła jestem :))Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń